Lost Sheep

Info o naší kapele

Začátky

Začátky téhleté kapelky byly opravdu zajímavé. Vezměme to hezky od začátku. Někdy kolem roku 2000 (možná ještě rok předtím, přesně už to nikdo neví) spolu hráli v jednom tanečním orchestru Michal (bicí), Ríša (kytara) a Zdeněk (saxofon). Ríša si všiml zručnosti již zmíněného bubeníka a tak neváhal a oslovil ho s nápadem založit něco, kde by všichni mohli vyjádřit své muzikální cítění a nápady. Michal souhlasil a Zdeněk se rovněž přidal. Po pár zkouškách začlo býti zřejmé, že tomu něco chybí. Pořádný zpěv a basa. Ríša si nemohl nevšimnout, že v jeho třídě dříme bez využití úžasný hlasový talent v podobě Terezy. I nahodil jí pár vět o muzikálním snažení jeho kapelky a netrvalo dlouho a Tereza stanula v čele tohoto prozatím chudšího útvaru. Basáka se dlouho nedařilo najít. Dokonce první koncert proběhl s vypůjčeným a velmi dobrým basákem Jardou Míchalem. Zanedlouho však Ríša našel začínajícího muzikanta na basu Davida. Někdy v té době si dala kapelka asi půlroční pauzu. Poté však začala znovu pracovat, bohužel ale odešel saxofonista. A tak se sestavení ustavilo na čtyřech současných členech.

Název kapely Lost Sheep byl vymyšlen velice narychlo před již zmíněným koncertem. Původně jsme totiž dlouho nemohli přijít na žádné jméno a tak jsme si interně říkali bezejmenní (no name), ale poté se s tímto jménem objevila jistá slovenská kapela, a tak jsme museli opět zavařovat mozečky. Všichni jsme takové zbloudilé ovečky, jelikož jsme každý na jiný typ muziky a každý máme jinou povahu, a tak jsme prostě "bludné/ztracené ovečky" neboli Lost Sheep.

Průběh

V současné době se snažíme dělat hodně nových věcí a vytříbit si poněkud styl. Pokud se člověk zaposlouchá do pár našich písniček, nemůže si nevšimnout, že naše stylové zaměření velice osciluje kolem neurčitého zaměření. Rovněž některé starší věci mají anglické texty. Nyní však již všechny novinky otextuje Tereza pouze českými myšlenkami. Bohužel se neustále potýkáme s nedostatkem financí pro vybavení aparaturou či natočení cd ve studiu, ale snažíme se co můžeme. Také bychom rádi přibrali do kapely dalšího člena, kytaru nebo klávesy, ale spíš prozatím tu kytaru (takže kdyby měl nějaký schopný kytarista z okolí Světlé n/S zájem...).

Současnost

V současné době již kapela neexistuje. Některým členům se však po hraní v tomto uskupení občas zasteskne a třeba i dojde na nějaké zavzpomínání na staré dobré muzikantské časy.

Složení kapely

Tereza Tereza Aubrechtová
úloha v kapele: zpěv
zájmy: být neustále stejně správně "praštěná", dobré pivko, fesťáky, ekologie, cyklistika
rok narození: 1983

Ríša Richard Dobiáš
úloha v kapele: leader kapely (občas až po Tereze...), kytara, druhý zpěv
zájmy: počítače, web development, muzika, diskotéky a podobný pařby
rok narození: 1982

David David Dvořák
úloha v kapele: baskytara, velkej kliďas působící na ostatní členy svou blahodárnou aurou
zájmy: muzika, počítače, motorky
rok narození: 1982

Michal Michal Cudlín
úloha v kapele: bicí
zájmy: muzika a pařby (nejlíp oboje současně), fotbal
rok narození: 1985